Jdi na obsah Jdi na menu
 


BELLANCA SUPER DECATHLON 1400 mm

24. 4. 2017

decathlon-1-.jpg

BELLANCA SUPER cena : 1.950,-

 

BELLANCA SUPER DECATHLON

Model Bellanca Decathlon je epp hornoplošníkem o rozpětí 1400mm, který svými vlastnostmi koresponduje s podstatou skutečného modelu, jež byl zkonstruován a navržen pro cvičné civilní lítání s akrobatickou plnoschopností. Bellanca byla představena jako novinka na veletrhu Model Hobby 2010.

 
 Technická data
Rozpětí 1400 mm
Délka 1000 mm
Hmotnost 690-740 g (dle použitého rc vybavení)
Serva 4
Materiál EPP
Ovládané funkce směrovka, výškovka, křidélka a motor
Stupeň předpracování ARF
 Popis produktu

Hornoplošník o rozpětí 1400mm je novinkou roku 2010 a vychází ze skutečné předlohy cvičného amerického akrobatického modelu civilního letectví. I přes přiblížení se ke skutečnému obrazu modelu byla velká část rozvržení modelu upravena k obrazu našemu a výsledkem je tak klidný, velmi příjemně pilotovatelný akrobatický model s výbornými letovými vlastnostmi s přepracovaným grafickým designem, jež spojuje prvky originální předlohy a naší inovace. 

Trup modelu se skládá s přepážkové zástavby a je ve stavebnici kompletně sestaven. Prakticky je tedy veškerá RC elektronika umístěna uvnitř trupu modelu a nekazí tak vizuální vzhled při pohledu ze vnějšího pohledu na model. Křídla jsou demontovatelná a připevnění tak probíhá v režii dvou čepů a jednoho šroubu. Zadní kormidla jsou nově zpracovány tak, aby bylo usazení co nejpřesnější, je zde použita zámková (puzzle) technologie. 
 Vzhledem k velikosti a mohutnému trupu modelu je možné model použit jako vlečnu menších větroňů, či model použit i jako výsadkový model pro parašutistu. 
Letový projev Bellancy je velmi vyvážený a chová se ve všech letových fázích velmi neutrálně a nezáludně, z tohoto důvodu model doporučujeme mimo jiné i všem začínajícím pilotům, jež mají alespoň základní zkušenosti s řízením RC modelu s křidélky či bezproblému zvládají start - let - přistání na Rc simulátoru. Díky ploše, navrženému profilu křídel a při zachování udávané hmotnosti je model schopen letu i v režimu "termiky", disponuje dostatečným rozsahemm rychlostí a dynamičnosti, navíc, není problém letu i ve vyšší síle větru. 
 Doporučujeme motor s tahem okolo 750-1000g (cca.200W, 900-1150ot/V) jež zajišťuje i dostatečné přemotorování modelu pro dynamický projev či stoupavý let.K modelu doporučujeme motory jako jsou např.: POT 200, Dualsky XM2834/XM3530 či Dualsky 450ES, jež byly s modelem testovány. Vrtule vždy vybírejte dle doporučení výrobce motoru a nejlépe za použití Wattmetru, díky kterému je možné vyladit výkon zcele nejlépe! 
Oboustranný atraktivní potisk křídla, trupu a VOP dává modelu příjemný a velmi poutavý vzhled, kdy u přihlížejících vzbuzuje zájem. Převážení rozloženého letounu není problém a model se dá transportovat v kufru či na sedadlech běžného osobního vozu i nižší třídy.

 

Předpracovanost modelu:

  • Díky vysoké předpracovanosti je doba sestavení modelu 2-3hod, dle zručnosti.
  • Stavebnice obsahuje sestavený trup, pár křídel, kormidla a kompletní příslušenství (kola, páky,..), potřebné k dokončení modelu.
  • Všechny díly jsou ve zvolené barevné úpravě.
  • Stavebnice obsahuje mimo klasický tištěný manuál i VideoManuál obsažen na DVD // stavba modelu názorně natočena v reálném čase// po shlédnutí je již hračkou správně model sestavit
 
 Doporučené komponenty
Motor 170-250W, 900-1200ot/V
Vrtule (dle motoru) 11x4,7"SF, 10x4,7"SF, 10x5"
Regulátor 20-30A
Serva 4x mikroservo
Baterie (LiPol) 1700 - 2500mAh 3S
Lepidla CA + aktivátor, LA, Purex